Beroun - představujeme pořadatelské město

Královské město Beroun s 18,5 tisíci obyvatel je východiskem do dvou chráněných krajinných oblastí - Českého krasu a Křivoklátska. První písemnou zprávu o městě nacházíme v listině Přemysla Otakara II. z roku 1265. V oblasti, která byla osídlena již od pravěku, vznikla ve třináctém století při brodu přes řeku Mži (Berounku) osada kudy procházela obchodní stezka vedoucí z Prahy do Plzně a dále do Bavor. Tu nahradila v polovině 80. let dálnice D5, čímž se Beroun stal atraktivním jak pro investory, tak i pro turisty.

Okolní příroda Českého krasu s naučnými stezkami a značenými cestami je rájem pro cyklisty, jezdce na koních i pěší turisty, horolezci si oblíbili nedaleké vápencové skály, vodáci zase řeku Berounku. Z Berouna je možné podnikat výlety na hrad Karlštejn, do Koněpruských jeskyní s charakteristickými krasovými jevy i na neméně zajímavé hrady Křivoklát, Žebrák či Točník. Nedaleký Tetín je pak spjatý s počátky českého státu, zdejší hrad byl sídlem první české kněžny Ludmily. K největším chloubám města patří jedno z nejzachovalejších městských opevnění v Česku se dvěma branami – Pražskou a Plzeňskou, jejichž prostory jsou přístupné veřejnosti. Opravou prošlo i samotné srdce města – Husovo náměstí, o jehož starém rázu svědčí patricijské domy s barokními štíty ze 17. století, stejně jako jeho dominanta – pseudobarokní budova radnice. Za svou péči o památky získal letos Beroun prestižní titul Historické město roku 2009.

Turisticky oblíbený je lesopark Městská hora s dětskými hřišti, s městskou rozhlednou a medvědáriem, kde žijí večerníčkoví medvědi Matěj, Vojta a Kuba.

V Berouně se před třinácti lety podařilo oživit starou řemeslnou tradici reprezentovanou hrnčíři, kteří už ve středověku patřili k váženým a uznávaným řemeslníkům. Umění mistrů hrnčířů a keramiků přijíždějí vždy druhý víkend v září obdivovat desetitisíce návštěvníků z celého Česka. Mezi kulturní veřejností si za sedmadvacet let existence získal své jméno podzimní hudební festival Talichův Beroun.

Bohaté jsou i možnosti sportovního vyžití. Zdejší sportcentra mají v nabídce nejrůznější sporty od badmintonu, tenisu, plážového volejbalu přes fotbal, basketbal, nohejbal, lukostřelbu, squash a bowling až po fitbox, spinning, petanque či bojové sporty. Milovníkům golfu slouží od loňského roku areál Beroun Golf Resort s osmnácti jamkovým hřištěm a relaxační rájem je pak Městský plavecký areál Tipsport laguna. Využívaná je zdejší in-line dráha a jeden z nejmodernějších skateparků v Česku.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky