Češi přehráli Francii a slaví zisk bronzových medailí!

17.07.2010 | Tomáš Nejedlo

Po vyřazení v semifinále se Spojenými státy měli čeští hokejisté jasný cíl. V souboji o třetí místo zdolat nepříjemnou Francii a napravit tak zklamání v podobě nepostupu do finále. To se svěřencům trenérů Suhrady a Tvrzníka beze zbytku podařilo. O výhře 5:2 rozhodla především dlouhá přesilová hra v první polovině utkání, při níž čeští hokejistém v rychlém sledu hned třikrát skórovali. Češi tak zakončili turnaj ziskem bronzových medailí.

 
 
 
Zápas 8   •   p3   •   so 17.7.2010   •   16:10   •   Rozpis a výsledky
Francie 2:5Česká republika
(0:4, 2:1)
Lefranc T. (16. Rebuffet) - Thomas, Ostre, Charbonneau, Gregoire, Couraud, Tijou, Ladonne J., Ladonne B., Gabillet, Lefranc J., Crignier, Jalinier, Guerin, Lapresa Handl (Jirkův) - Rachůnek, Toman, Strýček, Zacha, Tvrzník, Snopek, Kameš, Vozdecký, Besser, Balázs, Rudovský, Šebek, Loskot, Šinágl
Branky a asistence: 34. Ladonne J., 35. Lefranc - 7. Rachůnek (Balázs), 8. Šebek (Toman), 9. Rachůnek (Balázs), 16. Toman (Šebek), 30. Toman (Besser).
Střely: 31:17 (6:10, 25:7, 0:0). Vyloučení: 2:2, navíc Tijou (FRA) 5 + 10, Vozdecký (CZE) 5 + 10. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Mackinnon, Grandini . Diváků: 1050.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Oba celky začaly utkání opatrněji než svá semifinálová. Přesto hned v úvodu byly k vidění některé náznaky šancí. Gólmani Lefranc a Handl museli být neustále ve střehu. V 6. minutě se do přečíslení dostal Besser, jenže trefil jen boční brankovou konstrukci. O chvíli později přišel důležitý moment. Geoffroy Tijou totiž neuhlídal svou hůl a za svůj faul byl dokonce vyloučen na pět minut plus do konce utkání. Český tým přesilovku využil velice brzy. Karel Rachůnek napřáhl za kruhama a dělovkou propálil Lefrance poprvé – 0:1. O pouhých šestadvacet vteřin později se už Češi radovali podruhé. Patrik Šebek poslal na branku nepříliš prudkou střelu, která k všeobecnému překvapení proklouzla francouzskému brankáři až do sítě – 0:2.

Toto oslabení bylo pro Francii velkou pohromou. Od Šebkova gólu uplynula necelá minuta a Karel Rachůnek ze svého oblíbeného místa švihl zápěstím a puk se zastavil až v šibenici branky Francouzů – 0:3. A právě tyto branky dostaly Čechy do herní pohody a k vidění byly povedené kombinační akce. Po jedné z nich se prosadil i Milan Toman a zvýšil již na 4:0. Nutno podotknout, že tato branka padá na vrub brankáře Lefrance. Možná i proto si francouzský trenér vzal oddechový čas a Lefranc se do branky už nevrátil, neboť jeho místo zaujal náhradník Hugo Rebuffet.

Ihned po nástupu do druhé poloviny se do šance dral Šebek, ale Rebuffet jeho výpad zastavil na brankové čáře. Čeští hráči hráli v dobrém herním rozpoložení a výsledkem toho byla populární pátá branka v síti Francouzů. Rychlý přechod do útoku, přihrávka na Milana Tomana a přesná střela. To vše dá dohromady skóre 5:0. Další branku mohl přidat Martin Vozdecký. Jeho dělovka však minula branku jen těsně.

I přesto hráči ze země galského kohouta dokázali prokousat ke zkorigování stavu. V přesilové hře svůj důraz na brankovišti uplatnil Jean Francois Ladonne - 1:5. Poté ale důraz u mantinelu přehnal Martin Vozdecký a dostal za svůj zákrok pětiminutový trest a zároveň tak trest do konce utkání. A protože už seděl na trestné lavici Snopek, Češi hráli ve dvou. Toho dokázala Francie využít a po vyšachování obrany se trefil Jimmi Lefranc – 2:5. Další branka už nepadla, a tak český tým mohl slavit zisk bronzu.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Bernard Seguy (trenér Francie): Myslím, že Češi i my jsme hráli v první polovině velmi dobře. Oba týmy měly šanci. Ale potom rozhodčí rozhodl, že Francouzi už šanci mít nebudou. Dostali jsme pětiminutový trest, Češi třikrát skórovali a to pro nás zabilo hru. Tři góly se nám těžce dotahovaly. Rozhodčí tady na šampionátu pískali celou dobu velmi dobře, ale dnes to bylo špatné. Jsme zklamaní.
Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky