Itálie přehrála Mexiko a zahraje si o páté místo

16.07.2010 | Adam Sušovský

V předposlední den turnaje se rozjelo také play-off, ve kterém si rozdělí pozice týmy na pátem až osmém místě. V úvodním klání této části turnaje zvítězila Itálie nad Mexikem 6:3 a jak už výsledek napovídá, neměla to moc jednoduché...

 
 
 
Zápas 7   •   p5-8   •   pá 16.7.2010   •   12:00   •   Rozpis a výsledky
Itálie 6:3Mexiko
(3:1, 3:2)
Commisso - Eisestecken, Sommadossi, Mantese, Dorigatti, Tessari, Comencini, Roffo, Chelodi, Ceschini, Mosele, Tomasello, Rigoni, Frigo, Stricker. Guadarrama (21. Suarez) - Aulies, Cardoso, Martinez, Ordoňez M., Hernandez, Campos, Baxter, Coene, Pineda, Ramirez, Ordoňez R., Grosso.
Branky a asistence: 4. Frigo (Mantese), 12. Tomaselo (Rigoni), 13. Rigoni (Chelodi), 34. Chelodi (Rigoni), 35. Chelodi (Tomasello), 40. Frigo (Comencini) - 14. Ramirez (Martinez), 37. Baxter (Ramirez), 40. Frigo (Comencini).
Střely: 43:10 (29:2, 14:8, 0:0). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

V prvním zápase bojů o páté místo se představil celek Itálie a Mexika. Vzhledem k výsledku čtvrtfinále byla favoritem utkání Itálie, která ve čtvrtek hodně potrápila výběr USA. Proti odhodlanému středoamerickému soupeři to ovšem neměla vůbec jednoduché.

I přesto, že šli Italové zásluhou Friga již ve čtvrté minutě do vedení a za dalších devět minut zvýšili náskok ještě Tomasello a Rigoni, nepůsobilo Mexiko odevzdaným dojmem a záhy přišla odměna. Ramirez totiž ve čtrnácté minutě korigoval na 1:3.

Po obrátce jsme sledovali hodně opatrnou fázi zápasu, kterou přerušila až dvoubranková kanonáda Italů, konkrétně šutéra Chelodiniho, který během dvou minut navýšil vedení Italů na 5:1. V té době se zdálo být jasné, že Italové zápas s velkou pohodou zvládnou, jenže Mexiku se podařilo znovu vrátit zpět do zápasu. Během dvou minut byl totiž zásluhou tref Baxtera a Ramiréze rozdíl znovu jen dvoubrankový.

Mexiko tedy vše vsadilo na jednu kartu a bylo hodně nepříjemným soupeřem. Na koncentrovanou obranu Italů už ale další recept nenašlo. Posledním mužem, který se zapsal do zápisu o utkání byl proto Stefano Frigo. Italský útočník totiž využil otevřené mexické obrany a čtyři vteřiny před koncem zápasu zpečetil italské vítězství 6:3.

„Italové byli lepším týmem, hodně dobře bruslili. My jsme ale odehráli taky dobrý zápas, asi nejlepší na turnaji. Bohužel to nevyšlo, takový je sport,“ řekl po zápase zklamaný Jose Alfonso Martinez.

Na italské straně byla po zápase spokojenost. Kapitán týmu ocenil vítězství, které se nerodilo lehce. „Nebylo to jednoduché, museli jsme se hodně soustředit na výkon. Dostali jsme se do vedení a trošku jsme zvolnili, to umožnilo soupeři dotáhnout se. Nakonec proměnili tři šance. Musíme pořád tvrdě pracovat,“ ohlédl se za zápasem Gianluca Tomasello.

Autor: Adam Sušovský

Ohlasy

Cristian Rela (trenér Itálie): Nebyl to z daleka náš nejlepší zápas. Bylo ale důležité vyhrát a zvládli jsme to. Do příštího utkání se ale určitě musíme zlepšit!Gerardo Polanco (trenér Mexiko): Zkoušeli jsme co v nás je. Snažili jsme udělat maximum pro vítězství, ale nevyšlo to. Zítra hrajeme poslední zápas, chceme ho za každou cenu vyhrát.


Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky