Mexiko udolalo Argentinu a v podvečerním utkání se střetne s českým týmem

15.07.2010 | Petr Košatka

Klidný začátek a bouřlivý konec. I tak by se dal stručně charakterizovat zápas mezi Argentinou a Mexikem, který nakonec po výsledku 4:6 poslal mexický tým do čtvrtfinále, kde se v podvečerním utkání střetne s českým výběrem. Mexičané Argentinu porazili poprvé v historii a nejvýrazněji se na cenném skalpu podílel Brian Baxter, který se čtyřikrát přesně trefil a u jedné branky svého týmu se podílel asistencí.

 
 
 
Zápas 5   •   C   •   čt 15.7.2010   •   11:00   •   Rozpis a výsledky
Argentina 4:6Mexiko
(1:4, 3:2)
Petasny (17. Fernandez) - Echevarria, Flores, Guzman, M.Marengo, A. Marengo, S. Marengo, Bustos, Petasny, Portabella, Vigilante, Perez, Lombardo. Guadarrama (Suarez) - Auiles, Cardoso, Martinez, M. Ordonez, Hernandez, Campos, Baxter, Coene, Pineda, Ramirez, R. Ordonez, Grosso.
Branky a asistence: 20. A. Marengo, 27. M. Marengo (A. Marengo), 28. Portabella (Echevarria), 40. M. Marengo - 12. Baxter (R.Ordonez), 13. Ramirez (Auiles), 15. Baxter (Ramirez), 16. Ordonez (Hernandez), 21. Martinez, 30. Baxter (Hernandez)
Střely: 23:30 (6:16, 17:14, 0:0). Vyloučení: 3:2, navíc S. Marengo 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: R. Antighechi, A. Grandini .
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Poslední utkání skupiny C postavilo proti sobě dva tabulkové sousedy. Zatímco Argentina už neměla šanci na postup do čtvrtfinálových bojů, Mexiko by vstupenku do stejným bojů případnou výhrou okamžitě získalo. Podle toho také vypadaly úvodní momenty utkání. Nejprve Petasnyho zachránila ještě tyčka, z následné šance ale Mexičané skóre utkání otevřeli. Lehké nahození Briana Baxtera propadlo argentinskému gólmanovi pod betonem a Mexiko šlo po zásluze do vedení.

Pouhých 24 vteřin stačilo k tomu, aby se zrodila další branka mexického výběru. Téměř totožným gólem, kterým Mexičáné dospěli k první trefě, se prezentoval Ramizer a navýšil náskok svého týmu na dvojbrankový. A pro Argentinu bylo ještě hůře. Na začátku patnácté minuty Mexičáné předvedli výborně sehranou kombinaci, do které se zapojila celá čtveřice a na konci této akce Baxter vstítil svou druhou branku. Dovršit hattrick se stejnému hráči podařilo o minutu později, kdy dostal ideální pas mezi kruhy a poslal puk přímo do šibenice. V závěru první poloviny se ozvaly ještě hráči Argentiny a Marenga pár vteřin před sirénou povedenou ranou švihem snížil.

Po druhé poloviny vstupovala obě mužstva za stavu 4:1 pro Argentinu a skóre se poměrně brzy opět posunulo. Zmatku v obraně soupeře využil Martinez a upravil již na 5:1. Ještě pak o sobě dvakrát dala vědět do té doby odevzdaná Argentina a zápas se opět zdramatizovat. Stejně jako první trefu, tak i druhý gól obstaral Argentině Marengo a ukázkovou ranou pod horní tyčku dostal Argentinu na rozdíl dvou branek Portabella – 3:5.

Z úvodu klidné utkání se začalo proměňovat v přestřelku obou týmu. Aktivní Baxter se v polovině druhé části sám uvolnit a od výstroje gólmana Fernandeze se puk odrazil do branky. Celkový počet branek se zastavil až po desátém zásahu. O ten se v poslední minutě postaral Martin Marengo a definitivně uzavřel brankový účet.

„Jsme rádi, že jsme dokázali postoupit. Naštěstí jsme dokázali v první polovině dát čtyři rychlé góly. Teď nás čeká Česká republika. Dobře víme, že je velmi obtížné, připravit se za tak krátkou dobu na tak složitý zápas. I přesto se ale pokusíme předvést co nejlepší hru a pokud možno soupeře překvapit,“ řekla po utkání mexická hvězda Brian Baxter. Na druhé straně bylo evidentní zklamání. „Měli jsme skupinu rozjetou dobře. Porazili jsme Velkou Británii a mysleli si, že můžeme postoupit. Ale hlavní důvod, proč jsme sem jeli, byl znovu získat zkušenosti na mistrovství světa," řekl za Argentinu Andres Perez Cuesta.

Autor: Petr Košatka

Ohlasy

Leandro Oscar Marengo (trenér Argentiny): Prohráli jsme, protože jsme hned v úvodu přišli o nejlepšího hráče. Hodně nás to rozhodilo, navíc máme zraněnou jedničku v bráně. Musíme se smířit s tím, že nepostoupíme do čtvrtfinále.


Polanco Gerardo (trenér Mexika): Věřil jsem, že skupinu C můžeme vyhrát a teď se cítím opravdu šťastný. Argentinci do toho šli naplno a musím přiznat, že v dnešním zápase jsme měli velké štěstí. Je to vůbec poprvé v historii, co jsme porazili Argentinu.


Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky