V bláznivém utkání úspěšnější Kanada!

13.07.2010 | Adam Sušovský

Hodně poblázněné utkání nabídl duel mezi Kanadou a Itálií, ve kterém jsme nebyli daleko od zatím nejsenzačnějšího obratu na šampionátu. Gólová kanonáda v polovině druhého poločasu ale Italům nakonec k zisku bodů nestačila.

 
 
 
Zápas 2   •   B   •   út 13.7.2010   •   13:30   •   Rozpis a výsledky
Kanada 6:4Itálie
(4:1, 2:3)
Servos (36.Bradette) - Corbeil, Boudreault, Baumgartner, Hammond, Woods, Clewlon, Larocque, Allan, Farrugia, VaillancourtCommisso (20. Antinori) - Eisestecken, Sommadossi, Mantese, Dorigatti, Tessari, Comencini, Roffo, Chelodi, Ceschini, Mosele, Tomasello, Rigoni, Frigo, Stricker
Branky a asistence: 7. Boudreault (Vaillncourt), 8. Hammond (Woods), 17. Vaillancourt, 20. Hammond (Allan), 21. Clewlon, 36. Clewlon (Larocque) - 14. Roffo (Comencini), 34. Mantese (Comencini), 34. Mosele (Mantese), 36. Chelodi (Eisestecken).
Střely: 35:25 (22:13, 13:12, 0:0). Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Rozlílek, Low.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Favoritem v tomto utkání byla Kanada, což proti koncentrovanému soupeři potvrdila první brankou Boudreaulta až v sedmé minutě. Inkasovaný gól Italy zaskočil a Kanada vzápětí kousala znovu, tentokráte v rychle využité přesilové hře. Italové se na svou odpověď zmohli až v polovině třetiny. Nejprve jejich gólman Commisso ustál nájezd Hammonda a o minutu a půl později Jihoevropané zdramatizovali zápas. V předbrankovém prostoru se totiž hodně rychle orientoval Roffo.

Italové působili svižným dojmem, ale rychlé brejky Kanady měly účinek zabijáka. Ještě před obrátkou proto Kanada zásluhou branek Vaillancourta a Hammonda odskočila na tříbrankový úprk. Navíc hned 20 vteřin po přestávce zvyšoval už tak dost vysoké vedení Clewnon.

Italové začali nejvíce zlobit znovu v polovině třetiny. Eisestecken trefil nejprve tyč, ale pak už se tým z Apeninského poloostrova druhé branky přece jen dočkal. Na 2:5 snižoval prudkým volejem Mantese. Navíc to nebylo zdaleka vše. Trenér si vzal time-out a vymýšlel strategii, jak misky vah převážit na svou stranu. A zřejmě hodně dobře. Málem totiž neuběly ani dvě minuty a rozdíl byl jen jednobrankový.

Už se zdálo, že je obrat na spadnutí. Jenže pak přišla hodně studená sprcha. Kanada totiž hned 12 vteřin na to uťala jakékoliv naděje italského týmu. O vítězství Javorových listů rozhodl chladnokrevně druhou brankou v zápase Clewnon. „V prvním poločase jsme byli až moc zatažení. Pak jsme začali bruslit, dostali se do šancí a dokázali jsme si, že můžeme hrát i s těžšími soupeři,“ smutnil po zápase střelec čtvrté italské branky Ricardo Mosele.

K zápasu se vyjádřil také člen vítězného družstva, který bezprostředně po zápase zářil spokojeností. "Jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli. Jsou to hodně cenné dva body. Museli jsme se hodně nadřít," říkal unavený ale šťastný brankář Martin Bradette.

Autor: Adam Sušovský

Ohlasy

Richard Ropchan (trenér Kanady): Bylo to dravé utkání a určitě složitější, než včera. Italy jsme včera sledovali, takže jsme věděli, do čeho jdeme. Tempo hry bylo vysoké, museli jsme rychleji střídat.
Cristian Rela (trenér Itálie): Bohužel jsme začali velmi špatně, ale dokázali jsme se z toho dostat a zápas jsme zdramatizovali. Zítra nás čeká rozhodující zápas se Španělskem, který budeme muset zvládnout.


Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky