Mexičané překvapili remízou s Němci

13.07.2010 | Tomáš Nejedlo

Němečtí reprezentanti po gólové přestřelce s Argentinou jistě čekali podobné gólové hody i v duelu s Mexikem. Leč nestalo se. Jihoameričané totiž precizní obranu podpořenou skvělým výkonem brankáře Guadarramy dokázali odrážet valící se útoky Němců a sami rychlými kontry zaměstnávali i německé beky. Výsledkem nakonec byla remíza 2:2, se kterou jsou rozhodně více spokojeni hráči Mexika.

 
 
 
Zápas 2   •   C   •   út 13.7.2010   •   10:30   •   Rozpis a výsledky
Německo 2:2Mexiko
(1:1, 1:1)
Stieglitz (Felkel) - Bierschenk. F. Carciola, Heinrich, S. Schlicht, A. Carciola, D. Schlicht, Brinkmann, Wertham, Cristo, WintgenGuadarrama (Suarez) - Auiles, Cardoso, Martinez, M. Odroňez, Hernandez, Campos, Baxter, Coene, Pineda, Ramirez, R. Ordoňez, Grosso
Branky a asistence: 19. Heinrich (Bierschenk), 33. Wintgen (D. Schlicht) - 9. Baxter (Ramirez), 21. Baxter (Ramirez).
Střely: 51:29 (19:16, 32:13, 0:0). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Wagner, Mackinnon. Diváků: 70.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Němci podle předpokladů začali aktivně a Guadarrama musel být už od prvních sekund ve střehu. Mexičané se však připomněli ve své přesilovce, a to dokonce velice nebezpečnou šancí. Ramirez po přihrávce přes celou šířku hrací plochy z první rozezvučel břevno, od nějž se puk odrazil vysoko do ochranné sítě nad brankou. Fabio Carciola poté najížděl sám na mexického strážce svatyně. Ten však přítomným předvedl parádní zákrok, když výpad německé opory zastavil na brankové čáře.

Němci ale zapomněli na zadní vrátka, kam se vřítil Baxter a z pravého kruhu propálil Stieglitze – 0:1. Jihoameričané precizně bránili a téměř Němce nepouštěli k přímému ohrožení své branky, ba naopak. Především v přesilových hrách svému sokovi zle zatápěli. Pak ale přišla početní převaha celku v bílých dresech a bylo vyrovnáno. Heinrich snad natřikrát překonal Guadarramu – 1:1.

Do druhé poloviny však pravou nohou vkročili Mexičané. V přesilové hře opět zafungovala spolupráce Ramireze a skórujícího Baxtera – 1:2. "Na góly jsme se hodně nadřeli. Spoluhráči mě v obou případech dobře našli. Při zakončení jsem měl taky trochu štěstí," objasnil nejlepší hráč jihoamerického týmu Brian Baxter. Outsider hrál na hranici sebeobětování a pasivní hrou se dostával do rychlých kontrů. Po jednom z nich snajpr Baxter napálil brankovou konstrukci. Zvuk tyčky byl po střele Sven Schlichta slyšet i na druhé straně. Pak ale po pěkné akci vyrovnal Wintgen – 2:2. Němci sice bušili do soupeřových vrat, ale na gól už nedosáhli, a tak byl po závěrečné siréně na světelné tabuli k vidění nerozhodný stav 2:2.

Autor: Tomáš Nejedlo

Ohlasy

Jesse Panek (trenér Německa): Dnes jsme prostě nebyli dobří. Ani vlastně sám nevím proč. Strašně málo jsme bruslili, výkon byl zcela bez zájmu. Mexičani byli hbitější a zasloužili si i vyhrát. Takto v dalším průběhu turnaje pokračovat nemůžeme, nebo můžeme tvrdě narazit.


Gerardo Polanco (trenér Mexika): Zápas byl hodně vyrovnaný. Oba týmy hrály velmi dobře. Dnes mohly vyhrát oba týmy, o remíze rozhodly maličkosti.Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky