Američané na úvod roznesli Kolumbii

12.07.2010 | Adam Sušovský

I čtvrtý zápas dne pokračoval v nastoleném režimu a počtu vstřelených branek. Přítomní diváci sledovali znovu gólové hody, tentokráte však jen do jedné sítě. Američané totiž potvrdili roli favorita a doslova roznesli výběr Kolumbie.

 
 
 
Zápas 1   •   A   •   po 12.7.2010   •   12:30   •   Rozpis a výsledky
USA 10:0Kolumbie
(6:0, 4:0)
Brown - Thompson, Mosenson, Keene, Spain, Sgrillo, Fudge, Larichia, Cadis Jose, Roux, Dustin, Redstreake, Messina, Bond.Guerrero (5. Cuervo) - Higuera, Fierro, Mira, Triviňo, Duran, Rosero, Estobar Luis, Ariza, Murillo, Olarte, Hernandez, Agilar.
Branky a asistence: 1. Fudge (Mosenson), 2. Laricchia , 5. Cadiz , 10. Fudge (Cadiz), 10. Messina (Thomson), 16. Fudge (Bond), 22. Cadiz (Mosenson), 26. Thophson (Cadiz), 31. Messina (Cadiz), 36. Morensen (Laricchia)
Střely: 32:13 (16:8, 20:5, 0:0). Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Mackinnon, Cordoba. Diváků: 50.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

To, že budeme sledovat jednoznačnou partii, napověděla už první pětiminutovka zápasu, kdy Američané zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a sebevědomé akce zakončili hned třemi góly. Na první branku Fudgeho stačilo Američanům pouze 22 sekund. Po něm se trefili ještě Larichhia a Cadiz.

Gólová sprška z úvodu zápasu definitivně nasměrovala bojující Kolumbii k debaklu. Seběvědomí Američanů totiž vysoce převažovalo bojovného ducha jejich jižních soupeřů. Kolumbijský brankář Andres Cuervo, jenž vystřídal po třetí inkasované brance Guerrera, udržel čisté konto jen rovných pět minut. Pak lovil puk ze sítě dokonce dvakrát v rozmezí dvaadvaceti sekund. Nejprve se trefil Travis Fudge, hned po něm propálil betony gólmana Pete Messina.

Travis Fudge navíc do přestávky ještě zkompletoval hattrick šestou brankou Američanů, a to mohlo být z pohledu Kolumbie daleko hůře. Ještě před tím totiž zazvonila dvakrát tyč.

Po obrátce tempo hry opadlo. Rozhodnutý stav ani vedro v hale už nepouštělo hráče obou týmů do rychlých sprintů a samostatných akcí. Jedno ale platilo pořád. Američané dále stříleli branky, a když ve 26. minutě zvýšil Thompson již na 8:0, začalo se schylovat k dvoucifernému debaklu.

Kolumbijci sice sympaticky bojovali a bránili, ale nabuzení Američané se desítky přece jen dočkali. Desátým gólem pečetil výsledek zápasu ve 36. minutě Jonathan Morensen. V kabině Američanů tak po zápase pochopitelně zavládla spokojenost. „Kolumbie nebyla tak lehkým soupeřem, bruslili velice dobře, fungovali jako tým. Museli jsme opravdu makat, abychom vyhráli. Jsem za svůj hattrick velice šťastný, ale více se samozřejmě starám o celý tým. Přijeli jsme sem s vysokými cíli, uvidíme,“ nechal se po zápase slyšet hattrickový střelec Travis Fudge.

Autor: Adam Sušovský

Ohlasy

Charles Thuss (trenér USA): Jsme s výsledkem spokojení, před dvěma dny bychom za něj byli rádi. Věděli jsme, že jsme v zápase favorité, a proto jsme se soustředili více na naši hru. Ještě bychom se měli zapracovat na kontrole puku a na proměňování šancí, Věřím, že se každým zápasem budeme zlepšovat.

Stephane Marcoux (trenér Kolumbie): Uteklo nám prvních 15 minut. Věděli jsme, že budeme hrát se silným soupeřem, ale myslím, že toho respektu bylo až příliš. Další zápasy musíme hrát s větší aktivitou a stylem, s jakým jsme hráli před turnajem. Pak bychom měli být úspěšnější.
Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky