Mexičané se po nevydařeném startu probrali, na vítězství ale nestačili. To patří klokanům!

12.07.2010 | Alžběta Vejrostová

Od začátku utkání to vypadalo jako hotová věc. Austrálie začala lépe, Mexičané se trápili. O to překvapivější pak bylo jejich dotažení v druhé půli. Přes to všechno ale vítězství slavili Australané.

 
 
 
Zápas 1   •   C   •   po 12.7.2010   •   11:00   •   Rozpis a výsledky
Austrálie 5:3Mexiko
(3:0, 2:3)
MacLou - Collins, Bergamin, Adams, Haynes, Hayres, Belic, Dunstan, Best, Brophy, Smith.Guadarrama - Aulies, Cardoso, Martinez, Miguel Ordoňez, Hernandez, Campos, Baxter, Coene, Pineda, Ramirez, Roberto Ordoňez, Grosso.
Branky a asistence: 1. Dunstan (Belic), 9. Belic (Adams), 15. Dunstan (Belic), 30. Hayres (Best), 33. Dunstan (Best) - 28. Baxter (Hernandez), 28. Ramirez (Baxter), 32. Pineda (Baxter).
Vyloučení: 6:5. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Rozlílek, Wagner. Diváků: 50.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Od začátku utkání bylo jasné, že ani jeden ze soupeřů nemá v plánu druhému darovat cokoliv zadarmo. Hra se nesla v ostrém tempu a ve snaze nepřipustit výhodu protihráčů uchylovaly se obě strany již od prvních minut k tvrdým faulům. Do vedení se jako první dostal tým Austrálie a to již v sedmé vteřině zásluhou Deana Dunstana a od tohoto okamžiku bylo zjevné, že nečekaný gól inkasovaný tak záhy po zahajovacím hvizdu dostal Mexičany pod tlak. Do osmé minuty se dokonce latinoameričané nemohli dostat se na útočnou polovinu. Po bleskovém startu však ani Australané nebyli schopni zamířit přesně na branku hájenou Jorgem Guadarramem. Opět rozsvítit červené světélko za mexickou sítí se jim povedlo až v deváté minutě první půle, kdy se Stephen Belic prosadil dokonce ve vlastním oslabení.

Nad dalším gólem se však klokan s boxerskými rukavicemi mohl zaradovat až v patnácté minutě po další gólové střele Deana Dunstana. Mexičané si během celého poločasu vytvořili pouze jednu jedinou gólovou příležitost, která navíc MacLoua v brance „protinožců“ nemohla vyvézt z míry, a tak do přestávkové pauzy odcházel tým Austrálie s náskokem 3:0.

Problémový start se pokusil vysvětlit mexické barvy hájící Coene Diego: „Nepovedl se nám především začátek, kdy jsme rychle prohrávali 3:0. Bylo to tím, že šlo o náš první zápas na turnaji, kterému nepředcházela dlouhá příprava. Věřím, že příště už to bude mnohem lepší.“

Se začátkem druhé půle se Mexičanům podařilo zalepit díry v pokulhávající obraně a dokonce i vypracovat několik střeleckých šancí. Jejich snaha byla korunována v dvacáté osmé minutě úspěšným zakončením Briana Baxtera, které konečně znamenalo změnu nelichotivé nuly v jedničku na jihoamerické polovině ukazatele skóre. A že tato trefa nebyla náhodná, potvrdil ještě ve stejné minutě Juan Ramirez.

Překvapivý nástup Mexičanů se však „klokanům“ podařilo zachytit a dvoubrankový rozdíl se rozhodli udržet. Přibližně od třicáté první minuty hra nabrala na gólové atraktivitě. Střelci obou týmů si navzájem rychle odpovídali, což vyústilo v konečný stav 5:3 pro Austrálii.

S blížícím se polednem se i teplota v hale blížila tropickým teplotám, což dávalo zabrat i teplomilným Mexičanům: „Utkání bylo náročné na fyzičku, v hale totiž bylo opravdu horko.“

Autor: Alžběta Vejrostová

Ohlasy

Gerardo Polanco (trenér Mexiko): Zápas nám nevyšel, hlavně začátek jsme ztratili. Máme to tak ale na každém turnaji a vždy se pak postupně zlepšujeme. Ve skupině C bychom chtěli uhrát první nebo druhé místo.

David Haynes (trenér Austrálie): Je vždy pěkné začít turnaj vítězstvím. Hráli jsme dobře s pukem, měli spoustu šancí a využili je. Na dvě nebo tři minuty jsme polevili a Mexiko vstřelilo dvě branky, ale dostali jsme se zpátky k našemu hernímu plánu. Na takové horko jsme z Austrálie zvyklí, ale právě teď je u nás zima a nula stupňů, takže nám bude chvíli trvat znovu si na tyto teploty zvyknout.
Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky