Sen o medaili pokračuje, česká reprezentace je v semifinále

06.07.2010 | Petr Vtípil

České reprezentantky dokázaly ve čtvrtfinále uhasit ohnivé flamengo Španělek a před bouřlivou kulisou domácích fanoušků zvítězily 5:1. V semifinále narazí na tým Spojených států amerických.

 
 
 
Zápas 4   •   QF   •   út 6.7.2010   •   17:00   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 5:1Španělsko
(2:0, 3:1)
Šmardová - Fialová, Holešová, Studentová, Knotková, Zelenková, Mrázová, Polenská, Pančáková, Flachsová, Heindlová, Melicheríková, Nováková, Šťastná, VonkováAlvaradová (21. Martinezová V.) - Martinezová I., Beltranová M., Beltranová A., Castollová, Calerová, Ucedová, Abrisquetová V., Cassiová, Plaová, Alvaradová L., Rodriguezová, Gonzalezová
Branky a asistence: 4. Polenská (Studentová), 9. Pančáková (Holešová), 9. Pančáková (Holešová), 36. Mrázová (Polenská), 37. Melícheríková (Zelenková) - 40. Ucedová (Alvaradová L.)
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Anderson, Gloor.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Na úvodní rozbruslení vlétla obě mužstva plná energie a chuti do zápasu. Česká děvčata se ale hned v první minutě dopustila faulu a nabídla tak soupeřkám velkou příležitost. Šance si ovšem vytvářel více domácí tým. Nejprve v přesilové hře ujela Mrázová, Alena Polenská ale netrefila kotouč, který Carlota Alvaradová vyrazila. Na konci přesilové hry pak Pančáková nastřelila spojnici brankové konstrukce. Češky získaly možnost početní výhody hned vzápětí a dlouho se s kotoučem nemazlily. Simona Studentová přihrála zpoza branky Aleně Polenské, která zamířila nekompromisně nad vyrážečku Alvaradové a bylo to 1:0. České reprezentantky vynikaly skvělým pohybem a přesné pasy spolu s tečovanými kotouči Španělkám dělaly těžkou hlavu.

Na konci deváté minuty se vydařila další pohledná kombinace. Eva Holešová objela branku a nabídla přesnou přihrávku kapitánce Věře Pančákové, která tváří v tvář španělské gólmance procedila kotouč pod levým ramenem. Španělkám nepomohl ani oddechový čas a chuť českého výběru po dalších brankách neznal mezí. Výkon reprezentantek strhl i publikum v ochozech, které využilo každou příležitost k projevení radosti z průběhu zápasu.

Ve čtrnácté minutě se brankářka hájící španělskou klec opět dopustila podražení, což byla voda na český mlýn. Ten mlel ovšem celé dvě minuty na prázdno a tak nejvýraznějším přínosem přesilové hry, bylo ušetření cenných sil. "Chtěly jsme dnes vyhrát, ale věděly jsme, že to nebude jednoduché," hovoří za všechny své kolegyně španělská gólmanka, Carlota Alveradová. "Bohužel jsme na Česko nestačily. Nejsem spokojená s výkonem rozhodčích, některé jejich výroky se mi totiž nezdály správné, ale to se nedá nic dělat. Další utkání hrajeme s Čínou, takže se na něj musíme dobře připravit a hlavně ho vyhrát." Ke konci první půle se Španělky dostaly do rychlého protiútoku. Laura Alvaradová přihrávala před Šmardovou na hůl Loreně Ortuňové. Česká brankařka, která zatím příliš práce neměla, dokázala střelu z blízkosti vykrýt, a i proto odcházela mužstva po poločase ze hřiště za stavu 2:0 pro český tým.

Vstup do druhé poloviny utkání snad ani nešel lépe naplánovat. Na 3:0 zvýšila z první vážné šance Alena Polenská. Asistenci si připsala nejproduktivnější česká hráčka, Kateřina Mrázová. To už hájila španělskou bránu Virginia Martinezová, která o přestávce vystřídala Alvaradovou.

Aktivitu domácích pak na začátku dvacáté deváté minuty podpořil útočný faul Rodriguezové, která to s chutí útočit přehnala a pomohla si držením v rozporu s pravidly. Konec přesilové hry ošperkovala dělovkou z kruhů Kateřina Mrázová, Martinezová proti ní vytáhla jeden ze svých nejlepších zákroků. Poté přišla chvíle Petry Šmardové, která naopak musela čelit několika nepříjemným střelám Španělek. Těm čas nemilosrdně utíkal a tak, zatímco český tým předváděl chytrý a hravý hokej, snažily se zvýšenou agresivitou podnikat rychlé výpady za zkorigováním stavu. Proti byla vždy pohotová Šmardová, jako v případě střel kapitánky Calerové a o chvíli později Anny Beltránové, které efektně zkrotila ve své lapačce.

Čtvrtého úspěchu v síti Španělů dosáhla Kateřina Mrázová, která projela brankovištěm a ztečovala nastřelený kotouč Aleny Polenské. Brankovým hodům ještě nebyl konec. Petra Melicheríková dalekonosnou střelu umístila přesně k tyči a rozesmutnila Martinezovou už potřetí. V závěru české reprezentantky ještě povolily Španělkám čestný úspěch, když na konečných 5:1 upravila Ana Ucedová.

Autor: Petr Vtípil

Ohlasy

Roman Heindl (trenér České republiky): Jsem moc rád, že jsme dokázali zvládnout toto důležité utkání a udělali jsme tak další krok k vysněné zlaté medaili. Holky měly po včerejší prohře s Kanadou ze zápasu trochu obavy, ale předvedly skvělý výkon a zaslouženě zvítězily. Musíme se teď důkladně připravit na zítřejší zápas s Amerikou a budeme doufat, že uspějeme.

Sylvain Humeau (trenér Španělska): Byl to pro nás těžký zápas, chtěli jsme hrát naši hru, to se nám ale nedařilo. Dělali jsme chyby v obraně. Na zápas jsme se připravovali jako na každý jiný, věděli jsme, že Češky jsou výborný tým, který dobře bruslí. Česku skvěle zachytala brankářka a my se tak prosadili pouze jednou.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky