Neškodné Slovenky neměly nárok, tým USA jim nasázel osm branek

03.07.2010 | Martin Pešout

Premiérová účast slovenských in-line hokejistek na šampionátu skončila jasným debaklem. Hráčky od Tater vzdorovaly pouhých osm minut. Poté reprezentantky USA roztočily neskutečný kolotoč, který se zastavil až na osmé brance.

 
 
 
Zápas 1   •   A   •   so 3.7.2010   •   19:30   •   Rozpis a výsledky
USA 8:0Slovensko
(3:0, 5:0)
Rackleffová (Vedderová) - Eraová, Gianninová, Loyathová, McCormacková, Munhofenová, Nicholsonová, Ornerová, Santová, Wellsová.Tišťanová (Zuziaková) - Pavlovičová, Gajdošová, Drličková, Petrovičová, Ďurčanská, Lalíková, Kevešová, Gajdošová, Vargová, Olosová, Zetková, Ondrušková, Herichová.
Branky a asistence: 8. Munhofenová (Loyathová), 10. Santová, 12. Ornerová (Giovenelliová), 21. Santová (Wellsová), 22. Eraová, 28. Ornerová (Eraová), 29. Nicholsonová, 32. Loyathová (Ornerová).
Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: Růžičková, Girban.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Oba celky vstoupily do utkání s vervou. Slovenky se favoritek v úvodu utkání nezalekly. Tempu zápasu však dlouho nevydržely. Už po minutě hry putovala na trestnou lavici Lalíková. Úvodní přesilovku však Američanky nemohou pasovat mezi úspěšné, když téměř po minutě se síly na ploše vyrovnaly – na trestnou zamířila patrně příznivkyně Sidneyho Crosbyho, hráčka s číslem 87 Celestová. V sedmé minutě se do výraznější střelecké pozice propasírovala Giovanelliová z USA. Na slovenskou brankářku si však nepřišla.

Slovenky nakonec kladly odpor jen do osmé minuty. Poté se tvorby hry ujaly zámořské reprezentantky a Lynnová poprvé překonala Slovenku Tišťanovou. USA postupem času ukázalo vyšší hokejovou kvalitu, což podtrhla branka Santové. "Jsme nováčkem na turnaji, nebylo to z naší strany tak zlé. Snažili jsme se s nimi udržet tempo, ale jsou na tom zkrátka lépe. Nakonec jsme fyzicky odpadli," ohlíži se za debaklem slovenka Pavlovičová.

V první zajímavé příležitosti ze slovenského pohledu se v jedenácté minutě objevila Božena Kevešová. S jejím bekhendovým pokusem si Rackleffová ovšem poradila. S nepříznivým stavem byl pochopitelně nespokojen kouč slovenských hokejistek. A po vyloučení Nicholsonové si vyžádal time-out.

Ani ten však slovenskému vzepření se osudu nepomohl. Třetí hřebíček do slovenské rakve přidala šťastnou brankou ve 12. minutě Ornerová. Její přihrávku spoluhráčce si sklepla do branky slovenská obránkyně. Světlo na konci tunelu mohla našim východním sousedům vykřesat Mária Gajdošová, která využila zaváhání Nicholsonové. V nájezdu proti brankářce Rackleffové však selhala. Podobnou akci předvedla v samém závěru prvního poločasu Loyathová. Její únik přes polovinu hřiště a zakončení tahem však Tišťanová vytěsnila ramenem.

Druhá polovina se nesla v podobném duchu jako předchozí. Zkušené hráčky USA nedávaly svým soupeřkám šanci a postupně proměnily duel v exhibici. Už po dvaadvaceti sekundách druhého dějství skórovala Američanka Santová, když její střela tahem přepadla Tišťanové přes rameno. Na její počin navázala o pár chvil později brilantním gólem Eraová: na své polovině sebrala puk, přebruslila slovenskou obránkyni a pohotovým blafákem nedala slovenské brankářce šanci. Na navyšující debakl odpověděl lodivod slovenské střídačky už druhým time-outem. Nepomohl. Ve 28.minutě pohlednou akcí přidala Ornerová: natlačení před branku a bekhendové zasunutí k tyči. Výsledek? Tišťanová bez šance. Letargie Slovenek gradovala hned pochvíli, když další zásah přidala Nicholsonová. Ostuda hráček v modrých dresech pokračovala. Ve 32.minutě se velmi lacině dobrala brance Loyathová.

Slovenkám po několika zajímavých situacích zkrátka nebyla souzena ani čestná branka. Protřelé hráčky USA došly k naprosto jasnému vítězství a ani povzbuzování hloučku slovenských příznivců na tom nic nezměnilo. "Hráli jsme otevřeně, ani v nepříznivém stavu jsme se nezatáhli do obrany. Snažili jsme se, ale nepodařilo se nám vstřelit ani jeden gól. Přestože jsme měli asi tři šance před brankou. Musíme se pokusit o dobrý výsledek v následujícím zápase," burcuje Pavlovičová na závěr.

Autor: Martin Pešout

Ohlasy

Charles Sgrillo (trenér USA): V úvodu jsme byli trochu roztřesení. Poprvé jsem tým vedl jako hlavní kouč, zkoušeli jsme nový styl a nový systém. Pracovali jsme tvrdě a věřím, že jak turnament bude pokračovat, dokážeme zlepšit naši hru a vybrousit ještě některé věci. Někdy se stalo, že jsme byli později, a jak říkám, musíme systém vybrousit a všechno bude fajn.

Ivana Gajdošová (trenérka Slovenska): Trochu jsme zaplatili nováčkovskou daň. Mysleli jsme si, že je zaskočíme útočnou hrou, ale neznali jsme ten tým, takže jsme nevěděli, do čeho jdeme a nakonec se museli stáhnout. Hráli jednoduše na rozdíl od nás. Vyhráli ti lepší.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky