Tvrdý souboj Španělek se Slovenkami skončil remízou

05.07.2010 | Jan Šimek

Druhý zápas dnešního dne nabídl střetnutí mezi týmy Španělska a Slovenska. Oba celky včera prohrály a tak dnes toužily po vítězství. Jako první se vedení ujaly slovenské hráčky, náskok jim ale dlouho nevydržel, když španelské hokejistky vyrovnaly zásluhou Beltranové. Brzo po začátku druhé půle se opět prosadily Slovenky, když jim vedení vrátila důrazná Lalíková. Dvě minuty před koncem druhého poločasu se prosadilo také Španělsko, přesně se trefila Castollová. Závěr utkání pak ovlivnil tvrdý zákrok V. Abrisquetové na Pavlovičovou, za který byla vyloučena na 5 minut + do konce utkání.

 
 
 
Zápas 3   •   A   •   po 5.7.2010   •   16:00   •   Rozpis a výsledky
Španělsko 2:2Slovensko
(1:1, 1:1)
Alvaradová (21. V. Martinezová) - Martinezová I., Beltranová M., Beltranová A., Castollová, Calerová, Ucedová, Abrisquetová V., Abrisquetová L., Cassiová, Ortuňová, Plaová, Alvaradová L., Rodriguezová, GonzalezováTišťanová - Pavlovičová, Gajdošová M., Drličková, Petrovičová, Ďurčanská, Lalíková, Kevešová, Gajdošová I., Vargová, Olosová, Zetková, Ondrušková, Herichová
Branky a asistence: 18. Beltranová A. (Castollová), 38. Castollová (Martinezová) - 14. Gajdošová M., 23. Lalíková (Pavlovičová)
Vyloučení: 2:3, navíc V. Abrisquetaová (ESP) 5 + DKU za vražení na hrazení, Vargová (SVK) 5 + DKU za hrubost. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Arazimova, Ruzickova.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Lépe začaly horkokrevné Španělky, které se ihned dostaly do řady zajimavých příležitostí, po jedné z nich zazvonila tyčka slovenské branky po svižné střele Ortuňové. Poté se zjevila tváří v tvář gólmance Zuziakové Marlen Beltranová, bohužel pro Španělsko však tuto svojí gólovou šanci neproměnila - její střela totiž minula branku, takže Zuziaková nemusela ani zasahovat. V minutě deváté předvedla další únik Ucedová, a tentokrát již Zuziaková bravurně zakročila a podržela tak svůj tým. Španělský tlak pokračoval i nadále, blízko Zuziakové tečovala nahození Ortuňová, ale brankářka Slovenska vyšvihla svůj pravý beton včas. Slovenky se dostaly do prvni vážnější šance až ve druhé polovině prvního poločasu, když se jako první ozvala Herichová, její střela z mezikruží však Alvaradovou příliš nevystrašila. Paradoxně to však bylo Slovensko, které se ujalo vedení, když se ve 14. minutě dostala k puku po chybě španělské obránkyně Mária Gajdošova a svůj samostatný únik vyřešila efektním blafákem, který neměla Alvaradová šanci chytit. V 18. minutě přišla odpověď Španělek, Ana Beltranová obdržela precizní přihrávku od Castollové z levého křídla a svou ránu zamířila přesně do skulinky mezi betony Zuziakové.

„Byl to těžký zápas, my jsme dvakrát prohrávaly, naštěstí jsme těsně před koncem dokázaly vyrovnat. Myslím si, že jsme se až příliš tlačily dopředu a potom se Slovenky dostávaly do situací dvě na jednu apod. S výsledkem nejsem moc spokojená, mohlo to být lepší, chtěly jsme holt vyhrát," podělila se o své dojmy ze zápasu Alba Calerová.

Na začátku druhého poločasu, přesně ve 23. minutě strhlo Slovensko vedení na svou stranu. Hlavní podíl na tom měla Denisa Lalíková, která dorazila kotouč za záda Alvaradové po střele Petry Pavlovičové. Hráčky Španělska se pak snažily o rychlé vyrovnání. Ucedová se objevila v dobré pozici před slovenskou svatyní, Zuziaková tak raději skryla puk ve své lapačce. V 29. minutě jely dvě Španělky na samotnou Zuziakovou v brance Slovenska. Ucedová vyslala křižnou přihrávku na aktivní Ortuňovou, ta však letící kotouč nedokázala usměrnit do branky. Slovenské hráčky se od té doby začaly soustředit hlavně na obrannou činnost a směrem dopředu hrozily hlavně z rychlých brejků. Ve 33. minutě trochu zazmatkovala gólmanka slovenské reprezentace, když si puk málem sama srazila do branky, naštěstí pro ni však neposedný kotouč dokázala včas zkrotit.

Při Španělkách později stálo veliké štěstí, to když M. Gajdošová z protiútoku nastřelila tyčku. V 35. minutě při hře v početní výhodě se Castollová prezentovala pořádnou bombou, Zuziaková však předvedla další důležitý zákrok. Ortuňová se pak ocitla v další dobré pozici před slovenskou klecí, Zuziaková ale puk vyrazila do rohu hřiště. V 38. minutě už Zuziaková zasáhnout nedokázala, skákavý puk usměrnila do sítě Marta Castollová po ráně Martinezové. V závěru se na hřišti hodně přiostřilo, protože byl k vidění velmi tvrdý střet V. Abrisquetové s Pavlovičovou. Pavlovičovou pak chtěla pomstít Vargová a spolu s Vanesou Abrisquetovou byla vyloučena na 5 minut + do konce utkání. Zápas tak skončil spravedlivou remízou 2:2.

„Myslím si, že jsme odehrály dobrý zápas, ale můj názor, co se týče rozhodčích je, že to bylo trochu nespravedlivé," postěžovala si Michaela Ďurčanská.

Autor: Jan Šimek

Ohlasy

Sylvain Humeau, trenér Španělska: Neustále jsme se tlačili do zakončení, pak ale přišel gól Slovenska, na ten jsme naštěstí dokázali zareagovat a rychle jsme se vrátili do zápasu. Tohle utkání jsme chtěli za každou cenu vyhrát a ke konci se pak trochu přiostřilo. Mrzí mě však zranění slovenské hráčky, doufám, že to není nic vážného a že se brzy uzdraví.

Ivana Gajdošová, trenérka Slovenska: Těžko se to hodnotí, myslím si, že zápas hodně ovlivnil výkon rozhodčích. Od nás bylo mnoho vyloučených a na druhé straně skoro žádné. Nevím, co více k tomu dodat.


Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky