Čína slaví první gól, Finsko první výhru

05.07.2010 | Martin Pešout

Trefila se proti Kanadě a po půstu s Českem zase úřaduje. Minttu Tuominenová si v souboji s Číňankami otevřela střelnici a pěti gólovými zásahy nasměrovala své severské kolegyně k prvnímu vítězství na šampionátu. Finky poslaly Čínu na čtvrté místo skupiny A a nyní čekají na soupeřky ve čtvrtfinále. "Měli jsme mnoho šancí a já osobně jsem za tolik branek velmi šťastná," pochvalovala si pondělní první duel hrdinka utkání Tuominenová.

 
 
 
Zápas 3   •   B   •   po 5.7.2010   •   14:30   •   Rozpis a výsledky
Finsko 12:1Čína
(3:0, 9:1)
Koivistová (Vanhatalová) – Tuominenová, Ahvensalmiová, Mäkeläová, Jokipeltpová, Lindová, Tuiraová, Heiskanenová, Kanteeová.Gao (Wu )– Qian, Lin, Ye, Zhang, Lin, Liang Siqi, Ding, Mo, Liang Yinqi, Sun.
Branky a asistence: 11. Tuominenová (Ahvensalmiová), 14. Mäkeläová ( Heiskanenová), 19. Mäkeläová (Ahvensalmiová), 26. Jokipeltová (Tuominenová), 27. Tumonineová (Jokipeltová), 30. Tuominenová, 33. Tuominenová (Lindová), 34. Tuominenová (Jokipeltová), 34. Tuiraová (Mäkeläová), 35. Heiskanenová (Tuiraová), 40. Heiskanenová (Tuominenová), 40. Lindová - 23. Mo Fei (Žang Heran)
Vyloučení: 2:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

V souboji dosud nebodujících celků měly od začátku zápasu navrch Finky. Především hvězda finské sestavy Tuominenová nebo Heiskanenová řádně zaměstnávaly čínskou brankářku Gao. Čínské hokejistky se ovšem narozdíl od předchozích utkání dostávaly více do útočné poloviny. Pokusy Ding nebo kombinace dua Zhang – Mo nebyly vůbec marné. „Měly jsme hodně šancí, ale nedokázaly jsme je využít a teď toho trochu litujeme,“ má výčitky opora čínské reprezentace Fei Mo.

Číňanky odolávaly až do jedenácté minuty. Pak se k odraženému kotouči dostala agilní Tuominenová a poslala puk za záda ležící gólmanky Gao. Jako reakci použil kouč čínských hokejek time-out, při kterém si mohly hráčky červených barev oddechnout. To jsme ještě nevěděli k jakému střeleckému koncertu se finská kometa s číslem sedm chystá. Druhý zásah reprezentantek Suomi přišel po nevyužité přesilovce. Mäkeläová se efektně vytočila kolem brankoviště a účinnou střelou tahem poslala puk o břevno do sítě. Tuominenová se blýskla i v 30. minutě, kdy prosólovala útočnou polovinu a stahovačkou vykoupala strážkyni mezi třemi tyčemi Gao. Ta o pětiminutové pauze mocně nabírala síly stranou od čínského týmu.

Po výměně stran přišel historický okamžik čínského in-line hokeje. Zatímco napoprvé útočné duo Heran Zhang - Fei Mo ještě Koivistovou nepřekonalo, o pár sekund později si čínské hráčky role vyměnily a Fei Mo se stala hrdinkou asijského kontinentu. „Jsem kapitánka týmu, takže mou odpovědností bylo vstřelit branku. A teď se mi to povedlo a já jsem za to velmi šťastná. Díky tomu náš tým splnil jeden z cílů, které si před turnajem stanovil. Na mistrovství startujeme poprvé a já myslím, že je to pro nás dobrá premiéra,“ neskrývala spokojenost znovu Fei Mo.

Nadšení čínského týmu nakonec netrvalo dlouho, když Jokipeltová nachytala Gao na tyčce. O minutu později ji následovala znovu Tuominenová, přičemž zvýšila skóre na rozdíl čtyř branek a Gao zamířila na střídačku. Finská bruneta ovšem stále nebyla gólově nasycená a deset minut před koncem završila hattrick, když její střelu tečovala jedna z čínských obránkyň. Trenér Číny pak očekávaně sáhl po oddechovém času. Pro Tuominenovou byl však i třígólový zápis málo, takže za několik okamžiků se prosadila ještě dvakrát. Finky se dostaly do střelecké pohody, což dále dokumentovaly Tuirová s Heiskanenovou. Když už se zdálo, že se poslední minutka dohraje, překvapily seveřanky ještě dalšími dvěma údery z repertoáru Ahvensalmiové a Lindové. "Byl to náš zatím nejlepší zápas na turnaji. Musím ale pochválit i výkon čínského týmu. Doufám, že se dobře připravíme na play-off," vyhlíží vyřazovací boje znovu Tuominenová.

Autor: Martin Pešout

Ohlasy

Xingzhi Wang (trenér Číny): Finsko hrálo velmi dobře a i my jsme předvedli to nejlepší, co se dalo. Pozitivní je, že jsme jednou skórovali, a splnili tak jeden z našich cílů. Nadále se budeme učit od ostatních týmů a já doufám, že se brzy zlepšíme.

Anna Perttilä (trenérka Finska): Byl to pro nás skvělý zápas, který nám trochu zvedl sebevědomí do dalších bojů. V posledním zápase jsme se hodně soustředili na defenzivu, ale dnes jsme jen útočili a puk prakticky nepustili od hokejek. Ve čtvrtfinále už to zase ale bude úplně jiné a budeme se muset opět více zaměřit na obrannou fázi.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky