Čínská zeď dostala povážlivé trhliny, Kanaďanky ji neuvěřitelně potupily

04.07.2010 | Martin Pešout

Tohle opravdu nepřekvapí. Po Češkách si na Číňankách smlsly i hráčky javorového listu. Úřadovat začaly už po třech minutách, v průběhu hry uštědřily asijským bruslařkám dalších deset gólových kousků. Číňanky podaly proti Kanadě lepší výkon než proti České republice, ale na zajímavější výsledek zatím myslet nemohly.

 
 
 
Zápas 2   •   B   •   ne 4.7.2010   •   19:00   •   Rozpis a výsledky
Čína 0:11Kanada
(0:6, 0:5)
Wuo (Gao) - Qian, Lin, Yeo, Zhang, Li, Liang S., Ding, Mo, Liang Y.Fisherová (Squireová) - Deverauxová, Fisherová, Griggová, Jarellová, Ludolphová, Meranteová, Nanjiová, Shirleyová, Sorbanaová, Clarkeová.
Branky a asistence: 3. Nanjiová, 12. Jarellová (Clarková), 14. Jarellová (Shirleyová), 15. Shirleyová (Jarellová), 19. Jarellová (Griggová), 20. Nanjiová, 24. Meranteová (Shirleyová), 24. Nanji (Shirleyová), 24. Clarková (Nanjiová), 25. Sorbaraová (Jarellová)
Vyloučení: 3:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Arazimova, Kirschner.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Kanaďanky vlétly do utkání jako správný uragán a Číňanky přimáčkly hned od úvodu ke svému brankovišti. Pro gólmanku Číny Wu Ai byl duel s Kanadou těžkou prověrkou. Byla totiž suverénně nejzaměstnanější ženou na hřišti. Hráčky javorového listu si počínaly jako zkušené hokejistky a rozdíl mezi kolébkou hokeje a zemí sbírající zkušenosti byl pochopitelně znatelný. "Mám ze svého výkonu radost, ale trochu mě mrzí, že jsem neproměnila své dvě velké šance, do kterých jsem se dostala. Myslím ale, že jsme hráli velmi dobře," konstatuje hráčka Číny Mo Fei.

Kanaďanky si bez potíží dovolily luxus kupy neproměněných šancí. Přiznejme si, že to ani nevadilo. Skóre otevřela pohlednou brankou ve třetí minutě Nanjiová: sólovým forhendovým blafákem se protlačila až před Wu Ai, které po položení na zem vyčistila horní růžek branky.

Poprvé se vylučovalo až v jedenácté minutě. Provinění Žang Heran zůstalo bez odezvy. Po patnácti minutách hry se ke střele dostala číňanka Mo Fei. O vládci večerního duelu nebylo sporu, což dokumentovala střelecká exploze Jarellové, která se postarala o druhou, třetí i pátou branku. Poté skórovala Shirleyová, znovu Nanjiová, dvakrát Meranjiová, Clarkeová, Sorbarová a na úplný závěr ještě jednou Clarkeová. Další ostuda reprezentantek z asijského kontinentu tak byla dokonána. "Doufám, že zvládneme dobře i zítřejší utkání s Finskem," doplňuje Mo Fei podruhé.

Kanaďanky v dalším představení čeká dosavadní šlágr turnaje s domácí Českou republikou. Jedna z nejproduktivnějších hráček šampionátu Jackie Jarrell už prestižní souboj o první místo v základní skupině s radostí vyhlíží. "Češky mají skvělý tým. Očekávám vyrovnané utkání. Věřím, že si zápas všichni užijeme," uzavírá.

Autor: Martin Pešout

Ohlasy

Jinxue Fu (trenér Číny): Udělali jsme po posledním zápase řadu změn, snažili jsme se zapojit více hráček do hry, více střídat. Sice jsme dostali 11 gólů, ale i tak je to pro nás úspěch. Dokázali jsme si proti velmi silné Kanadě vytvořit řadu šancí, škoda jen, že jsme žádnou z nich nevyužili. V zítřejším zápase s Finskem chceme navázat na dnešní taktiku a budeme se snažit o překvapení.


Donna Forbes (trenérka Kanady): Zatím jsme s turnajem spokojeny. Popravdě jsme byly vážně nadšení z výkonu Číny, je to jejich první turnaj a dokázali si vypracovat šance a dokonce málem skórovat. Těšíme se na zítřejší zápas s Českem.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky