Češky na úvod deklasovaly Čínu!

03.07.2010 | Petr Vtípil

Hned první duel českých in-line hokejistek na turnaji ukázal, že domácí hráčky budou myslet na medailová umístění. Chuť a nasazení odnesly Číňanky, které se téměř k ničemu nedostaly a nakonec podlehly českému výběru propastným rozdílem - 0:13.

 
 
 
Zápas 1   •   B   •   so 3.7.2010   •   18:00   •   Rozpis a výsledky
Česká republika 13:0Čína
(5:0, 8:0)
Šmardová (Matějů) – Fialová, Flachsová, Heindlová, Holešová, Knotková, Melicheríková, Mrázová, Nováková, Pančáková, Polenská, Studentová, Šťastná, Vonková, Zelenková. Wuo (Gao)- Qian, Lin, Yeo, Zhang, Lio, Liang S., Ding, Mo, Liang Y.
Branky a asistence: 5. Pančáková (Holešová), 11. Mrázová (Šťastná), 11. Nováková (Zelenková), 13. Mrázová (Šťastná), 18. Holešová (Studentová), 21. Polenská (Studentová), 21. Mrázová (Flachsová), 24. Holešová (Melicheríková), 27. Mrázová (Šťastná), 30. Mrázová (Polenská), 32. Nováková (Heindlová), 36. Mrázová (Polenská), 37. Fialová (Knotková).
Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.
Rozhodčí: Kirschner, Gloor.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

České reprezentantky se hned po úvodním vhazování usadily v útočném pásmu, čemuž pomohlo i hákování Xiaolin Dingové. Číňanky vrhly všechny své síly do obrany a doslova zabetonovaly prostor před svou brankou. "V in-linu, když se čtyři hráčky postaví, hraje se to velmi špatně. Není šance je rozhýbat a když tam stojí, nezbývá než střílet," komentuje dobývání čínské branky úspěšná střelkyně českého týmu Kateřina Mrázová. Sporadické pokusy Číny o zteč likvidoval český výběr hned v samém počátku. Čekání na první českou branku skončilo v polovině páté minuty, kdy mezery v obraně soupeře využila kapitánka Věra Pančáková a z bezprostřední blízkosti překonala Gaovou střelou nad vyrážečku.

Obléhání čínské branky pokračovalo. Recept na semknutou obranu našly svěřenkyně trenérů Heindla a Volfa v nahozených kotoučích, které nebezpečně tečovaly obětavě clonící spoluhráčky. Velmi dobrým pohybem v útočném pásmu si vytvářely další a další šance, na které čínské hráčky nedokázaly odpovídat. Když Lucie Mrázová na začátku jedenácté minuty prostřelila střelou z dálky betony Gaové a třetí branku v téže minutě přidala Lucie Nováková, byly naděje na slušný výsledek Číny definitivně pohřbeny. To potvrdila třináctá minuta, kdy Gaovou nachytala na švestkách znovu Kateřina Mrázová. Plachtící puk se odrazil od lapačky čínské brankářky a pomalým obloučkem zapadl do sítě za jejími zády.

Do konce první půle Čína strážkyni branky vyměnila. Místo mezi tyčemi zaujala Wu Ai, kterou ovšem nečekal o nic příjemnější úděl, než její kolegyni s maskou. Zajímavé rošády předvedl čínský kouč, který v průběhu utkání obě strážkyně červené klece opakovaně střídal. V závěru první dvacetiminutovky obdržela lavice českého týmu menší trest za zdržování hry, takže i Čína získala příležitost k ohrožení Šmardové, která se v první půli zápasu zapotila pouze v důsledku vysoké teploty na berounském stadionu.

Druhé dějství zápasu se neslo v exhibičním duchu, při kterém české reprezentantky dostály svému slibu a předváděly divákům pohledný hokej. Hra kočky s myší přinesla v první pětiminutovce další tři góly, které postupně vsítily Polanská, Mrázová a Holešová. Pro Kateřinu Mrázovou to byla třetí branka v zápase, kterou bouřlivě oslavili čeští fanoušci v ochozech. Nezůstalo pouze u hattricku. Čtvrtý zářez na pažbu si bojovnice s číslem 98 připsala v minutě dvacáté sedmé, pátý pak v minutě třicáté. Celkově si v utkání připsala šest branek. "Je to také práce spoluhráček, že na branku nahrají, jinak by ten gól nepadl," dodala skromně šťastná střelkyně v pozápasovém rozhovoru. Jedenáctý gól v síti zařídila Lucie Nováková přímým průstřelem z golfového úderu. Číňanky v této fázi utkání nebyly již téměř schopné ani bruslit, soustředily se pouze na odehrání kotouče v tísni. Brankové hody se zastavily na čísle 13:0. Česká reprezentace ukázala, že svou výkonností pomýšlí na těžší soupeře a že chuť po úspěchu na domácím mistrovství jí rozhodně nechybí.

Autor: Petr Vtípil

Ohlasy

Roman Heindl (trenér České republiky): Samozřejmě, že soupeř to byl pro nás těžký, protože jsme hráli úvodní utkání a velkou roli hrála nervozita. Všechno nešlo až tak lehce, bylo to zdlouhavé, někdy to vrzalo. Pak se ale hráčky našly a soupeře rozstřílely. Pravdou je, že soupeř se zatáhl, neútočil, takže jsme hledali skulinky v jejich obraně. O to je to těžší v in-line hokeji ve čtyřech lidech prosadit se střelecky.

Jinxue Fu (trenér Číny): Pro nás to byl nešťastný start do turnaje, pokud výsledek porovnáme s našimi silami a schopnostmi. Některé hráčky byly před utkáním nervózní, ale většina má s turnaji zkušenosti, takže nervozita nebyla důvodem prohry. Musíme celé dnešní utkání rozebrat, podívat se na naše chyby a sestavit nový plán, se kterým budeme úspěšní.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky