Kanada si podle očekávání poradila s Německem

16.07.2010 | Filip Lefenda

Zámořský tým Kanady zcela jasně a podle očekávání ovládl souboj s Německem. Javorové listy si v první dvacetiminutovce vypracovaly jasné vedení, které po zbytek zápasu díky přesným střelám hráčů v červených dresech ještě více narůstalo. Po čtyřiceti minutách nakonec na světelné tabuli za bránou svítil stav 8:2 pro Kanadu. Ta si tak zítra zahraje o páté místo s Itálií, Německo čeká souboj o sedmou příčku s Mexikem.

 
 
 
Zápas 7   •   p5-8   •   pá 16.7.2010   •   14:00   •   Rozpis a výsledky
Kanada 8:2Německo
(3:0, 5:2)
Servos - Corbeil, Boudreault, Baumgartner, Hammond, Woods, Clewlon, Larocque, Allan, Farrugia, VaillancourtFelkel - Bierschenk, Carciola F., Heinrich, Schlicht S., Carciola A., Schlicht D., Brinkmann, Wertham. Christo, Wintgen
Branky a asistence: 9. Boudreault, 11. Hammond (Woods), 17. Corbeil (Allan), 23. Clewlon (Boudreault), 28. Hammond (Woods), 33. Woods (Allan), 38. Vaillancourt (Baumgartner), 40. Woods (Allan) - 26. D. Schlicht (Brinkmann), 27. Heinrich (Wintgen)
Střely: 34:30 (18:10, 16:20, 0:0). Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Rozhodčí: R. Cordoba, T. Würtherle.
pdf Zápis o utkání (PDF)     video video

Reportáž

Kanada vstupovala do zápasu jako jasný favorit a svou papírovou dominanci potvrdila také na hrací ploše. Převaha javorových listů se rodila již krátce po začátku utkání, ovšem střely Larocqueho, Hammonda ani Vaillancourta za zády gólmana Felkela neskončily.

Stalo se tak poprvé až v deváté minutě po individuální akci Phila Boudreaulta, jenž přesnou střelou z pravého kruhu otevřel brankový účet zápasu. O minutu později šla Kanada po faulu Corbeila do tří, nicméně i v početní nevýhodě se zámořskému výběru podařilo skórovat a zvýšit tak své vedení na rozdíl dvou branek. Zaváhání německé obrany využil David Hammond. V sedmnácté minutě už vedla Kanada rozdílem třídy, o což se postaral Fred Corbeil. Krátce před přestávkou pak Boudreault nastřelil tyč Felkelovy klece. Do druhé půle tak Kanada vstupovala s pohodlným vedením 3:0.

To však hráčům v červených dresech nestačilo. Ve třiadvacáté minutě mířil do černého také John Clewlon a zdálo se být rozhodnuto. Jenže Německo zabralo a zvýšená aktivita s sebou přinesla kýžené ovoce. Po povedené spolupráci Brinkmanna se Schlichtem zakončoval druhý jmenovaný do kanadské branky. Za další minutu navíc Němci snížili již na rozdíl dvou gólů. Autorem branky byl Stefan Heinrich. Německé naděje však opět o něco pohasly o malou chvilku později, když Kanaďané oplatili stejnou mincí a Hammond tak zvyšoval už na 5:2. "Kanada je jeden z nejlepších týmu současnosti. Chtěli jsme hrát zezadu, protože všichni ví, že jsou Kanaďani výborní v situaci jeden na jednoho. Chybělo nám trochu štěstí a taky zkušeností. Příští rok budeme lepší. S výsledkem nemusíme být zklamaní," svěřil se po zápase klíčový muž německé sestavy Fabio Carciola.

Ve třiatřicáté minutě přidal šestého "fíka" do Felkelovy brány Thomas Woods, který tak využil probíhající kanadskou přesilovku. Více jak dvě minuty před koncem utkání se nenápadná střela Vaillancourta otřela od tyče do brány. Gólovou tečku pak za tímto střetnutím udělal souběžně se závěrečnou sirénou Thomas Woods. "Reprezentujeme Kanadu, takže vždy chceme podat nejlepší výkon. Samozřejmě každý chce hrát o medaile, ale na poslední zápas musíme zapomenout a snažit se vyhrát ten příští," říká autor poslední branky.

Kanada si tak hravě poradila s Německem a v sobotu ji tak čeká souboj o páté místo s Itálií. Německo bude bojovat o konečnou sedmou pozici v duelu se středoamerickým výběrem Mexika.

Autor: Filip Lefenda

Ohlasy

Richard Ropchan (trenér Kanady): Zápas pro nás příliš neznamenal, kromě toho, že chceme skončit pátí. To je to nejlepší, čeho můžeme dosáhnout. Hráči jsou stále zklamaní ze včerejší porážky, je to pro nás obrovské zklamání, chtěli jsme hrát o medaile, nyní hrajeme prakticky o nic. Dnes to pro nás bylo lehké. Při vší úctě k Německu, nedostali nás pod tlak a my do zápasu nemuseli dát vše.


Jesse Panek (trenér Německa): Vstupovali jsme do zápasu s tím, že proti nám stojí Kanada, která je samožřejmě hodně těžký soupeř. Povedl se nám začátek i konec zápasu, ale mezitím jsme byli bez šťávy, jako by nám chyběla síla. Kanada vyhrála zaslouženě.

Zobrazit fotogalerii ze zápasu
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky