Zklamání z vyřazení v nás přetrvává, říká trenér Daniel Tvrzník

18.07.2010 | Radek Barkman

Zatímco po semifinálovém debaklu se Spojenými státy americkými se zračilo na tvářích in-line hokejových reprezentantů naštvání, po vítězství v utkání o třetí místo nad Francií naopak vyzařoval z celého týmu úsměv. Trenérská dvojice Suhrada-Tvrzník si tak může do sbírky připsat těžce vybojovanou bronzovou medaili. „Klíčová pro nás byla přesilovka na začátku zápasu. Celý turnaj nám přesilové hry moc nešly a pak během nějakých tří minut skórujeme hned třikrát. Je to pro nás sice náplast, ale v hlavách semifinálové vyřazení určitě ještě máme,“ nechal se těsně po skončení bitvy slyšet jeden z trenérského dua Daniel Tvrzník.

 
 
 

Po páteční vysoké porážce s výběrem obhájců titulu bylo důležité připravit tým na duel o cenný bronz. To se nakonec trenérskému tandemu Suhrada-Tvrzník povedlo na výbornou. „Samozřejmě to pro nás taková malá náplast je. Celé mistrovství jsme pochopitelně chtěli vyhrát. Měli jsme v hlavách, že na to určitě máme. Bohužel nám z těch šesti zápasů jeden nevyšel a naneštěstí to byl hned ten rozhodující. Trochu zklamání tedy v nás přetrvává, ale medaile je určitě hezká.

V semifinále proti Američanům nakupil český tým velké množství chyb, ze kterých se naštěstí v duelu proti Francii dokázal poučit. „Myslím, že jsme se mohli spolehnout na tým, kde hraje plno inteligentních hokejistů, kteří mají nesporné zkušenosti s in-linem. Od začátku tohoto duelu jsme naprosto přesně věděli, co jsme udělali špatně. Právě proto jsme dnes hráli úplně jinak. Začali jsme mnohem více odzadu. Nepouštěli jsme se do nekontrolovaných protiútoků a zápas měli plně pod kontrolou. S Američany zkoušeli hrát otevřený hokej nahoru dolů, a to pochopitelně nemohlo přinést ovoce,“ vysvětlil Daniel Tvrzník.

Na konečné třetí místo může být pohlíženo z různých pohledů. Každá medaile je pochopitelně v každém sportu vždy úspěchem, ale podle trenéra Tvrzníka měl tým až na samotný vrchol. „Za sebe musím říci, že úplně spokojen nejsem. Měli jsme dobrý tým, který na zlato rozhodně měl. Ale jak jsem již řekl, nemáme se za co stydět. Odehráli jsme tu slušná utkání, ale takový je sport,“ uvedl.

Turnaj skončil a nastal čas bilancování. Ve většině aspektů berounský šampionát uspěl na výbornou. Na zápasy českého týmu se v hledišti mnohdy tísnilo i více než tisíc fanoušků. „Pokud bych něco měl vyzdvihnout, tak to určitě bude atmosféra. Měl jsem k dispozici ohlasy několika účastníků a všichni byli s celým kláním na výsost spokojeni. Negativní stránky bych asi hledal jen těžko, snad mě trochu zarmoutilo to naše umístění,“ doplnil.

Sezona in-line hokejistů je u konce a na trenéra Tvrzníka nyní čekají povinnosti v podobě trénování nováčka první ligy Stadionu Litoměřice. I z in-line hokeje je možno načerpat pro koučování klasického hokejového týmu určité poznatky. „Kolem inlajnu se pohybuji poměrně dlouho. Dlouho jsem ho také hrál a společně s trénováním se mu věnuji kolem 15 let. Oba sporty jsou hodně podobné, a proto některé herní fragmenty z in-line hokeje můžu přenášet na led a zase naopak. Pro mě je to určitě příjemné zpestření letní přípravy a ty kontakty, které tu získávám se poté hodí i v dalším životě,“ vysvětluje litoměřický lodivod.

Právě hokejistům Stadionu zanedlouho začne ostrá příprava na další a zřejmě i přelomovou sezonu. Jejich kouč se ale během pobytu v Berouně zaobíral především vedením národního týmu. „Prioritou pro mě bylo co možná nejlepší umístění. Vzhledem k tomu, že nejsem pouze trenér, ale také sportovní manažer, tak samozřejmě se určité věci musely řešit během týdne,“ uzavřel jeden z trenérů bronzové reprezentace Daniel Tvrzník.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky