Velký nápor na psychiku, ale vše dopadlo podle mých představ, říká Tomáš Březina

23.07.2010 | Michal Slavík

Historicky druhé mistrovství v in-line hokeji konané v Česku je minulostí. V poklidném Berouně avšak v blízkosti rušné Prahy si výpravy 17 států užily povedený turnaj, který jim ve většině případů zkomplikovaly snad jen nebývale vysoké teploty. „Horko bylo extrémní ale vyrovnali jsme se s tím a nikdo si nestěžoval,“ říká v našem ohlédnutí za turnajem hlavní organizátor Tomáš Březina.

 
 
 

Pane Březino, budete zpětně na berounský šampionát vzpomínat jako na vydařený?
Z celkového pohledu se turnaj povedl. Nějaké věci, které by se daly udělat lépe, se samozřejmě najdou vždy, ale celkově vše proběhlo tak, jak mělo. Všichni účastníci byli nadšení a řada z nich mi děkovala za krásné zážitky. Škoda jen, že se našim klukům nepovedlo vyhrát, pak by to bylo úplně dokonalé.

Od koho Vás poděkování nejvíce potěšilo?
Nejvíce mě samozřejmě potěšily pochvaly od lidí z mezinárodní federace, konkrétně od Gilberta Portiera (prezident výboru pro in-line hokej organizace FIRS). Děkovný mail mi přišel i od předcházejícího dlouholetého prezidenta George Pickarda z Ameriky. Cenil jsem si ale poděkování od kteréhokoli týmu či hráče, který za mnou přišel.

Vám i hráčům komplikovala práci velká horka. Bylo obtížné se s takovými podmínkami vypořádat?
Byla to pro nás komplikace v tom směru, že se vypilo mnohem víc tekutin, než jsme původně počítali. Vodu jsme museli neustále dokupovat a dovážet, což stálo nějaké peníze. Horko bylo extrémní, ale myslím, že jsme se s tím vyrovnali a nikdo si nestěžoval. Na druhou stranu určitě lepší, než kdyby celý týden pršelo jako před rokem ve Varese, kde se kvůli vyplaveným šatnám musely překládat zápasy.

Pochvalu určitě zaslouží i jednotliví organizátoři a pořadatelé, že?
Nějakým způsobem se na běhu turnaje podílelo kolem stovky lidí. Od sběrače puků, přes tým vytvářející webové stránky až po samotné členy organizačního výboru všichni přispěli k tomu, že vše dopadlo podle mých představ a jsem za to rád.

Jak dlouho jste šampionát připravovali?
Hrubá příprava začala už před rokem, kdy jsme ve Varese pořadatelství získali. Finální fáze, kdy jsme už pracovali opravdu intenzivně, probíhala v posledních třech měsících. Nejdůležitější fází bylo jednání s partnery a sehnání finančních prostředků. Zde nezastupitelnou roli sehrál starosta a dnes již poslanec a ministr Jiří Besser, bez kterého by se šampionát nemohl uskutečnit.

Jsou slova chvály příslibem, že by se turnaj FIRS mohl do České republiky brzy vrátit?
Mezi mistrovstvím v Písku a v Berouně uběhlo sedm let. Nepředpokládám tedy, že by se turnaj do Česka vrátil dříve jak za tři, čtyři roky. Popravdě mi to ani nevadí, protože nápor na psychiku to pro mě i ostatní organizátory byl opravdu velký.

Nejlepší informace o Bwin.com pospolu na jednom místě.
Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky