Měli jsme se více zaměřit na obranu, zpytuje svědomí Martin Vozdecký

16.07.2010 | Radek Barkman

Čeští in-line hokejisté bohužel až na finále nedosáhli. Ve druhém pátečním semifinále totiž podlehli Spojeným státům americkým vysoko 3:8 a Švýcarsko tak v sobotním finále nedoplní. O výsledku de facto rozhodl už první poločas, který reprezentace ze zámoří ovládla poměrem 5:2. Právě prvních dvaceti minut bylo podle českých reprezentantů pro další vývoj utkání naprosto klíčových. „Naivně jsme si mysleli, že s Američany můžeme hrát vyrovnaný hokej. Místo toho, abychom jen bránili a čekali na jejich chyby, jsme se hnali poněkud bezhlavě dopředu,“ řekl krátce po utkání zklamaný Martin Vozdecký.

 
 
 

Na úvodní gól Američanů ovšem dokázal český tým ještě zareagovat. Úspěšná dorážka Karla Rachůnka znamenala nadějné vyrovnání na 1:1. Jenže vzápětí poslal sudí na katr zároveň dva české hráče a soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl. „Klíčové pro nás bylo to oslabení. V něm jsme dvakrát inkasovali a stav 1:3 se poté hodně špatně dotahuje. Navíc nás takové oslabení stálo velké množství sil, které nám pak chybělo v honbě za vyrovnáním,“ vysvětlil jednu z hlavních příčin vysoké porážky střelec druhé branky Vozdecký.

Američané dnes na hřišti jednoznačně dominovali. Soupeři půjčovali kotouč jen výjimečně a sami velmi pečlivě bránili svou tvrz. Velmi slušný výkon celého týmu navíc podtrhl jistými zásahy brankář Urbano. „Musím sportovně uznat, že Američané dnes byli lepší úplně všem. Jednoznačně lépe bruslili, ale to oni ovládají každý rok. Jak říkám, měli jsme se více zaměřit na obranu, ale už se stalo a nyní musíme směřovat naše myšlenky k boji o bronz,“ doplnil.

Právě Vozdecký ještě za stavu 1:5 pěkným bekhendvým blafákem vykřesal pro český tým jiskřičku naděje. V té chvíli zažívali svěřenci trenérů Suhrady a Tvrzníka nejlepší herní období. Přestávka jim navíc nabídla možnost nového načerpání sil. „Trenéři nám kladli na srdce, abychom začali více bruslit. Jenže jsme brzy zjistili, že se to proti Spojeným státům americkým moc nedá. Zkoušeli jsme je napadat, ale jak jste sami viděli, byla z toho akorát četná přečíslení. Američané výborně drželi puk za brankou a my na jejich hru dnes nenalezli recept.“

Boj o bronz tak čeká na náš tým. Francouzi sice v semifinále jasně propadli v souboji proti Švýcarsku, v základní skupině ale vyzráli právě na pátečního přemožitele českého týmu. Proto se očekává lítý boj. „Hrajeme doma, takže věřím, že o motivaci nouze nebude. Lidi tady v Berouně jsou výborní a musíme alespoň pro ně tu bronzovou placku urvat,“ nechal se slyšet Martin Vozdecký. Jeho slova ovšem příliš nepotvrdil náhradní brankář Ondřej Jirkův. „Myslím, že příprava na duel o bronz bude těžká. Všichni jsme tu tak nějak doufali ve zlatou medaili a teď musíme zvládnout přípravu na souboj o třetí místo,“ vysoukal ze sebe mladý brankář, který za 12 minut na hřišti inkasoval jen jediný gól. "Na hřiště šel jsem s tím, že už nemáme co ztratit. V hlavách jsme asi v tu chvíli už všichni měli, že je to pro nás konečná," doplnil.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky