Hlavu vzhůru! Češi půjdou v 16:10 do boje o bronz

17.07.2010 | Michal Miškovský

Čeští in-line hokejisté na domácím šampionátu mysleli na nejvyšší příčku. Páteční semifinálová prohra 3:8 s USA však rozhodla o tom, že si po roce zopakují duel o bronz, který obhajují. Soupeřem jim bude Francie. Na berounském zimním stadionu se hraje v 16:10, utkání vysílá ČT4.

 
 
 

Francie v pohodě zvládla základní skupinu A, kterou prošla jen s jednou ztrátou za remízu 4:4 se Švýcarskem. Země galského kohouta porazila USA 2:1, Kolumbii 6:1 a ve čtvrtfinále si poradila s Německem po výsledku 4:1. Francouzi narazili až v pátečním semifinále, kdy se znovu potkali se Švýcarskem, ale na rozdíl od jejich prvního vzájemného klání tentokrát prohráli 0:7. „Podali jsme hrozný výkon. Vůbec jsme nevěděli, jak proti soupeři hrát,“ hlesl kapitán týmu Tijou Geoffroy.

Když už se Francie neprokousala do finále a nezopakuje si tak zisk stříbrných medailí z roku 2008, pokusí se napodobit alespoň šampionát o rok dříve, kdy brala bronz.

Vzájemná bilance České republiky s Francií však hovoří ve prospěch domácího výběru. Z dvanácti duelů Češi vyhráli osm, jednou remizovali a jen třikrát prohráli. „Francie bude těžkým soupeřem, ale v této fázi si nejde vybírat. Jsou zarputilí, dobře brání, takže se je pokusíme něčím překvapit,“ řekl trenér české reprezentace Jiří Suhrada.

Lodivod týmu se po pátečním semifinále snažil zahnat chmury a myslet pozitivně. „Musíme najít motivaci. Chceme se o třetí místo poprat. Je lepší získat bronz, než abychom byli čtvrtí bez medaile,“ prohlásil Suhrada.

Brankář Ondřej Jirkův, který proti USA nastoupil ve 27. minutě za stavu 2:7, však přiznává, že nemyslet na krutou prohru 3:8 není lehké. „Jsme zklamaní, chtěli jsme zlatou. Teď nás čeká boj o bronz, tak musíme zvládnout alespoň to,“. podotkl Jirkův.

A že by se snad mohl postavit do branky tentokrát od začátku? „Neřeším to, jestli budu chytat, nebo ne. Připravím se jako na každý zápas. Rozhodnutí je na trenérech,“ dodal Jirkův.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky