Chtěli jsme zlato, ale člověk si musí vážit každé medaile, příjímá bronz Rachůnek

17.07.2010 | Jakub Mezlík

Jako kapitán měl vést český tým za titulem mistrů světa v in-line hokeji. V semifinále však rozjetá česká mašina narazila proti USA a musela se spokojit se zápasem o třetí místo. V duelu s Francií už domácí hráči nezaváhali a ze světového šampionátu mají bronz. „Byli jsme sice zklamaní z předchozího zápasu, ale šli jsme do toho naplno, medaili jsme moc chtěli,“ řekl po zápase kapitán českého týmu Karel Rachůnek.

 
 
 

Rachůnek před nedávnem oslavil titul mistrů světa v ledním hokeji, teď chtěl ke stejnému úspěchu pomoci i in-line hokejistům. „V poslední době se Česko umisťuje mezi nejlepšími třemi i tentokrát jsme chtěli medaili. V domácím prostředí jsme mysleli na zlato, ale každá medaile je úspěch a člověk si ji musí vážit,“ prohlásil po zápase s pokorou.

V utkání o bronz Čechům výrazně pomohla pětiminutová přesilovka, v níž svému soupeři odskočili na rozdíl tří branek. „Asi tak od čtrnácté minuty jsme už měli zápas pod kontrolou. Škoda, že pak ve druhé polovině přišlo naše smolné vyloučení, a tak jsme museli v závěru ještě ze všech sil bránit,“ popisuje hokejista vypjaté momenty, kdy také Francie měla výhodu pětiminutové početní převahy.

Češi po vítězství 5:2 berou bronzové medaile, na oslavy však Rachůnek příliš mnoho času nemá. „Sezona je blízko, takže teď musím za rodinou a v úterý už letím do Jaroslavli,“ přibližuje Rachůnek působící v ruské KHL.

Volno na mistrovství světa v in-line hokeji si našel i přesto, že měl letos velmi nabitý program. „Je to něco jiného než MS v hokeji, tady se sejdeme, když je čas a užijeme si to,“ usmíval se Rachůnek. „Bylo fajn, že tady na nás lidi chodili, že jsme měli dobrou diváckou podporu,“ pochválil na závěr i berounské publikum.

Aktuality

17.7. |
Sázíte rádi v průběhu již rozehraného zápasu? Sázková kancelář Bet365 nabízí nejširší nabídku živých sázek na internetu! Přesvědčte se sami.

Vsaďte si na jistotu! S Fortunou můžete hrát na pobočkách nebo online prostřednictvím internetu.

Bohatá nabídka sázkových příležitostí a atraktivní kurzy – to je DOXXbet.

Vše, co potřebujete vědět o sportovním sázení. Recenze sázkových kanceláří, jejich klady a zápory, informace o bonusech a mnoho dalších zajímavostí na jediném webu.

 

18.7. | Předání medailí
Do fotogalerie jsme přidali snímky ze včerejšího slavnostního zakončení turnaje.

 

17.7. | All stars tým
Michael Urbano (USA) - Julien Walker (SUI), Karel Rachůnek (CZE), Travis Fudge (USA), Brian Baxter (MEX).

 

17.7. | Individuální ocenění
Nejužitečnější hráč: Travis Fudge (USA), nejlepší brankář: Michael Urbano (USA), nejlepší obránce: Karel Rachůnek (CZE), nejlepší útočník: Diego Schwarzenbach (SUI), cena fair play: Španělsko.

 
 
Bet365 | Forex broker eToro
 
 
 
 
 
Copyright © 2009-2010  & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt | Hokejový obchod | Hokejky